NORTH PORT BOBCAT BASEBALL  PAST SEASONS ARCHIVE

ALL-AREA SELECTIONS

2021

Ben Brown (FACA All-Start Game Participent, 1st Team Sun Preps)

Brandon Long (1st Team Sun Preps)

Brayden Kelly (2nd Team Sun Preps)

Mike Murray (2nd Team Sun Preps)

Kyle Yeager (2nd Team Sun Preps)

2020

Jayson Zmejkoski

Lazaro Salazar

Brayden Kelly

2019

Ethan Krizen (Honorable Mention)

Trace Christmas (Honorable Mention)

Brandon Long (Honorable Mention)

2017

Tyler O'Boyle (Honorable Mention)

2016

Zac Uecker (Honorable Mention)

Charlie Davidson (Honorable Mention)

2015

Chase O'Neil

Calvin Hough

Charlie Davidson

 

2014

Travis Glenney (1st Team)

Jacob Sheldon (1st Team)

Zac Uecker (Honorable Mention)

                                                                                                                                                                                                               

TEAM AWARD WINNERS

2021

MVP: Ben Brown

Offensive Player of the Year: Mike Murray

Defenisve Player of the Year: Ethan Kaelin

Pitcher of the Year: Brandon Long

Coaches Award: Anthony Pargas & Kyle Yeager

2020

MVP: Jayson Zmejkoski

Offensive Player of the Year: Kyle Yeager

Defensive Player of the Year: Ben Brown

Pitcher of the Year: Brandon Long

Coaches Award: Chris Opatz

2019

MVP:  Ethan Krizen

Offensive Player of the Year: Trace Christmas

Defensive Player of the Year: Jayson Zmejkoski

Pitcher of the Year: Brandon Long

Coaches Award: Brandon Corso

2018

MVP: Charlie Davidson

Defensive PLayer of the Year: Brandon Corso

2016

MVP:  Zac Uecker

Offensive Player of Year: Charlie Davidson

Defensive Player of Year: Nathan Vetter & Kody Brittain

Pitcher of Year: Zac Uecker

Coaches Award: George Garcia

Most Improved: Patrick Smith

2015

MVP: Calvin Hough

2014

MVP: Jacob Sheldon

                                                                                                                                                                                                               

TEAM RECORD

2021

10-15 Overall

6A-11 District (5th)

Coach: Miles Mayer

 

2020

5-6 Overall

6A-11 District (N/A COVID)

Coach: Miles Mayer

2019

12-13 Overall

0-6 7A-11 District (4th)

Coach: Miles Mayer

2018

12-14 Overall

3-3 7A-11 District (2nd)

Coach: Miles Mayer

2017

11-15 Overall

1-5 7A-11 District (4th)

Coach: Dan Pavlue

2016

12-16 Overall

3-3 7A-11 District (2nd)

District Runner Up/Regional Appearance

Coach: Dan Pavlue

2015

12-15 Overall

2-6 7A-10 District (5th)

Coach: Dan Pavlue

2014

13-10 Overall

5-3 7A-10 District (2nd)

Coach: Dan Pavlue

2013

11-11 Overall

0-6 8A-8 District

Coach: Rob Rowe

2012

16-11 Overall

2-4 8A-8 District

Coach: Rob Rowe

2011

7-18 Overall

0-6 6A-10 District

Coach: Rob Rowe

2010

12-14 Overall

3-2 6A-7

Coach: Chuck Antczak

2009

19-7 Overall

10-4 5A-12 District

Coach: Rob Rowe

2008

18-14 Overall

6-8 5-12 District

Coach: Rob Rowe

2007

7-15 Overall

3-9 5A-12 District

Coach: Rob Rowe

2006

14-14 Overall

8-4 5A-12 District

Coach: Rob Rowe